Na granicy dawnej Galicji

Szanowni Państwo, Galicja to od 8 lat miejsce spotkań i zabawy lokalnej społeczności, mieszczące się w sercu miasta Bielska-Białej.

Jesteśmy jedyną restauracją w Bielsku, która w każdym wymiarze świętuje i upamiętnia lokalną historię, jej różnorodnośc i koloryt. Mieścimy się przy głównym deptaku, który kiedyś stanowił trakt cesarski. Tuż obok nas, na rzece Białej przebiega historyczna granica, która stanowiła początek tzw. Galicji i Londomerii. Było to w latach 1772-1918, gdy część kraju była pod panowaniem Austrii,  Stąd  w naszej kuchni obecne są motywy Austrii, a także pobliskiego Śląska Cieszyńskiego i oczywiście Polski.
Kawiarnia i pub muzyczny Galicja - Bielsko-Biała

Wejście do Galicji od ul. 11 listopada – głównego deptaku w Bielsku-Białej

Historia i położenie zobowiązują – do tradycji regionu nawiązujemy przez nazwę naszej restauracji, dbałość o utrzymanie autentycznego charakteru zabytkowych piwnic, wystrój wnętrz, stare fotografie oraz stylistykę letniego ogródka, w którym można cieszyć się widokiem jednego z najstarszych deptaków w naszym mieście.

 

Zapraszamy wszystkich bielszczan, lokalnych patriotów i gości spoza miasta do naszej kawiarni oraz zabytkowych podziemii, które opierają się o nurt rzeki Białej. W naszych okazałych, zabytkowych piwnicach można poczuć klimat dawnych lat!